Wolontariat 2016/17

Jak co roku, staraliśmy się na miarę naszych możliwości angażować w różne wolontariackie akcje.

Wrzesień poświęcony jest na pomoc dla Ciapkowa – zbieraliśmy żywność, koce i różne części garderoby, które mogą posłużyć pieskom i kotkom za posłanie. Przekazane dary bardzo ucieszyły pracowników Schroniska, bo zapotrzebowanie jest ogromne…

23.09.2016, 25-26. 11.2016 oraz 31.03-2.04.2017 to dni, podczas których uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej w Kauflandzie – zbierali artykuły spożywcze i środki czystości dla Schroniska dla Bezdomnych Osób i Rodzin poświęcając swój wolny czas i energię na przekonywanie ludzi dobrej woli, że warto podzielić się z bardziej potrzebującymi.

Przez cały grudzień zbieraliśmy kosmetyki i produkty chemii gospodarczej dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni. Dary zostały zawiezione przed Świętami Bożego Narodzenia i przekazane siostrom opiekującym się chorymi pensjonariuszami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają nasze akcje – choć jest nas coraz mniej, nie rezygnujemy z dalszych działań, bo nie jest ważne, jak dużo zawieziemy darów i ile zmian zapewnimy w Kauflandzie – liczy się drgnienie serca wrażliwych na cierpienie!

wol_log1

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
Olga Jakusz i Iwona Bronakowska

Share Button

Komentowanie zamknięte.