Oferta kształcenia w ZSU

oferta_2W związku z rozpoczętą 14 maja 2015 roku rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia i logowaniem się do naszej szkoły.

W zakładce „Rekrutacja 2015/2016″ można zapoznać się z zasadami i terminami rekrutacji oraz przejść bezpośrednio do Systemu Rekrutacji Elektronicznej.

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy kształcenie w czterech zawodach:

Share Button

Życzenia dla Maturzystów

maturzysciW poniedziałek maturzyści rozpoczynają swój egzamin dojrzałości. Za wszystkich Was trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!
Chcieliśmy życzyć Wam:

  • dumy z wyniku – mamy nadzieje i głęboko wierzymy, że pozwoli on osiągnąć Wam planowane cele.
  • odpowiedzi zgodnych z kluczem – pamiętajcie, by nie przesadzić z pomysłowością.
  • prostych pytań i jasnych odpowiedzi – aby uzyskany wynik był jak najbliżej tego wymarzonego.
  • siły – by nie zabrakło jej Wam w tym maratonie wiedzy.
  • skupienia – byście mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą macie na pewno w głowach.
  • spokoju – byście mogli napisać maturę na 100% możliwości, a złe emocje nie pokrzyżowały Wam planów.
  • zmieszczenia się w czasie – by mieć pewność, że zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy.
  • wytrwałości – w dążeniu do celu oraz realizacji swoich planów i marzeń, nie tylko szkolnych.
Share Button

Giełda Szkół w Żukowie

Giełda szkół

Giełda Szkół

W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Żukowie odbyła się giełda szkół. Pośród 15 różnych szkół z Gdyni, Gdańska, Przodkowa i Kartuz nasza szkoła przedstawiła swoją ofertę kierunków kształcenia w nowym roku szkolnym.  Czytaj dalej

Share Button

Free Time Festival

Free Time Festival

Free Time Festival

Jak spędzić wolne popołudnie? Gdzie wybrać się na weekend? Co warto zobaczyć w Trójmieście i regionie? Wziąć udział w rajdzie rowerowym, spływie kajakowym, czy może spróbować swoich sił w maratonie? Czytaj dalej

Share Button

Konkurs Wiedzy o Regionie

Konkurs Wiedzy o Regionie

Konkurs Wiedzy o Regionie

W dniu 9 kwietnia 2015 roku uczennica klasy IV TOT, Agata Kalkowska,  która zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, stanęła w szranki z 11 finalistami. Czytaj dalej

Share Button

zyczenia wielkanocne

Share Button

Targi Akademia 2015

Targi Akademia

Targi Akademia

Tegoroczne targi edukacyjne zorganizowane przez Uniwersytet Gdański na Wydziale Prawa i Administracji przyciągnęły już pierwszego dnia, 30 marca, nieprzebrane rzesze zainteresowanych maturzystów, w tym także uczniów klas czwartych ZSU.  Kilkadziesiąt stoisk przygotowanych przez uczelnie z całej Polski zachęcało bogatą ofertą kształcenia – jest w czym wybierać. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała spotkania z ekspertami na temat starej i nowej matury z różnych przedmiotów. Czytaj dalej

Share Button

Dary dla Hospicjum

Dary dla Hospicjum

Dary dla Hospicjum

16 marca wolontariusze w naszej szkole przeprowadzili akcję pieczenia i sprzedaży ciast, by w ten sposób zdobyć fundusze dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca. Dzięki Waszej ofiarności (i cichemu sponsorowi) udało się zebrać ponad 500 zł! W akcję włączyły się też byłe uczennice klasy IV TOT, które na portalu społecznościowym skrzyknęły się i zebrały pieniądze oraz różne potrzebne towary. Zakupione dary uczniowie klasy I TOR pod opieką pp. Iwony Bronakowskiej i O. Jakusz zawieźli do placówki 30 marca. Czytaj dalej

Share Button

XV edycja konkursu „Pokaż nam język”

Pokaż nam język

Pokaż nam język

W dniu 25 marca 2015, w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Językowego „Pokaż nam język” wzięło udział 20 uczniów Zespołu Szkół Usługowych. Czytaj dalej

Share Button

III Ogólnopolski Konkurs Kreowania Ubioru

Konkurs Kreowania Ubiorów

Konkurs Kreowania Ubiorów

W dniu 25 marca 2015 uczennica klasy II TOR, Magdalena Wittbrodt, wzięła udział i zdobyła wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Kreowania Ubiorów w Warszawie. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie pod hasłem: „100 lat w modzie – 1915-2015″.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć…

Share Button

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

Wycieczka do oczyszczalni

Wycieczka do oczyszczalni

Jedną z ciekawszych form edukacji ekologicznej organizowanych przez Komunalny Związek Gmin „Doliny Redy i Chylonki” są terenowe warsztaty ekologiczne przeznaczone dla młodzieży. Ich wyjątkowość polega na tym, że ukazują krajobraz i środowisko oraz problemy występujące bezpośrednio w terenie. Czytaj dalej

Share Button

Nasza uczennica w zwycięskiej drużynie w Odysei Umysłu 2015

odysejaW dniu 21 marca 2015 uczennica klasy I TOT, Dominika Dąbrowska wraz ze swoją drużyną Odysei Umysłu, wzięła udział w 24. Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdańsku, w Filharmonii na Ołowiance. Drużyna ta zajmowała się problemem konstrukcji z balsy (problem IV). Na pięć startujących drużyn w tym problemie, ekipa Dominiki zajęła I miejsce. Przed nimi finał ogólnoświatowy w Michigan. Czytaj dalej

Share Button

Wolontariat w Ciapkowie

Wolontariat w Ciapkowie

Wolontariat w Ciapkowie

Wszyscy wiedzą, że we wrześniu zbieramy dary dla zwierzaków, ale nie wszyscy słyszeli o wolontariuszkach – uczennicach naszej szkoły, które systematycznie wychodzą z psami na spacery. To jest dopiero wyzwanie – zdobyć się na oddanie swego wolnego czasu psiakom! Czytaj dalej

Share Button

Kolosy 2015

Kolosy 2015

Kolosy 2015

17 spotkania podróżników, żeglarzy i alpinistów, czyli KOLOSY 2014 już za nami.
Tradycją już się stała nasza obecność na kolejnych Kolosach, więc w sobotę (14 marca 2015) nie mogło nas zabraknąć. Spora grupa uczniów klasy I TOT, II TOT i IV TOT pod opieką pp. B. Bartczak-Gałki, E. Birn, E. Kwarciany i Z. Falgowskiej pojawiła się już rano po Areną Gdynia. Czytaj dalej

Share Button

Wyniki Wyborów Książek w naszej szkole

obrazek2-250x226Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Wyborów Książek, które zostały przeprowadzone 25 lutego 2015 roku w naszej szkole.

Wyniki w formie prezentacji multimedialnej

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się w Bibliotece Szkolnej :)

Share Button