zyczenia wielkanocne

Share Button

Targi Akademia 2015

Targi Akademia

Targi Akademia

Tegoroczne targi edukacyjne zorganizowane przez Uniwersytet Gdański na Wydziale Prawa i Administracji przyciągnęły już pierwszego dnia, 30 marca, nieprzebrane rzesze zainteresowanych maturzystów, w tym także uczniów klas czwartych ZSU.  Kilkadziesiąt stoisk przygotowanych przez uczelnie z całej Polski zachęcało bogatą ofertą kształcenia – jest w czym wybierać. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała spotkania z ekspertami na temat starej i nowej matury z różnych przedmiotów. Czytaj dalej

Share Button

Dary dla Hospicjum

Dary dla Hospicjum

Dary dla Hospicjum

16 marca wolontariusze w naszej szkole przeprowadzili akcję pieczenia i sprzedaży ciast, by w ten sposób zdobyć fundusze dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca. Dzięki Waszej ofiarności (i cichemu sponsorowi) udało się zebrać ponad 500 zł! W akcję włączyły się też byłe uczennice klasy IV TOT, które na portalu społecznościowym skrzyknęły się i zebrały pieniądze oraz różne potrzebne towary. Zakupione dary uczniowie klasy I TOR pod opieką pp. Iwony Bronakowskiej i O. Jakusz zawieźli do placówki 30 marca. Czytaj dalej

Share Button

III Ogólnopolski Konkurs Kreowania Ubioru

Konkurs Kreowania Ubiorów

Konkurs Kreowania Ubiorów

W dniu 25 marca 2015 uczennica klasy II TOR, Magdalena Wittbrodt, wzięła udział i zdobyła wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Kreowania Ubiorów w Warszawie. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie pod hasłem: „100 lat w modzie – 1915-2015″.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć…

Share Button

Wycieczka do oczyszczalni ścieków

Wycieczka do oczyszczalni

Wycieczka do oczyszczalni

Jedną z ciekawszych form edukacji ekologicznej organizowanych przez Komunalny Związek Gmin „Doliny Redy i Chylonki” są terenowe warsztaty ekologiczne przeznaczone dla młodzieży. Ich wyjątkowość polega na tym, że ukazują krajobraz i środowisko oraz problemy występujące bezpośrednio w terenie. Czytaj dalej

Share Button

Wolontariat w Ciapkowie

Wolontariat w Ciapkowie

Wolontariat w Ciapkowie

Wszyscy wiedzą, że we wrześniu zbieramy dary dla zwierzaków, ale nie wszyscy słyszeli o wolontariuszkach – uczennicach naszej szkoły, które systematycznie wychodzą z psami na spacery. To jest dopiero wyzwanie – zdobyć się na oddanie swego wolnego czasu psiakom! Czytaj dalej

Share Button

Kolosy 2015

Kolosy 2015

Kolosy 2015

17 spotkania podróżników, żeglarzy i alpinistów, czyli KOLOSY 2014 już za nami.
Tradycją już się stała nasza obecność na kolejnych Kolosach, więc w sobotę (14 marca 2015) nie mogło nas zabraknąć. Spora grupa uczniów klasy I TOT, II TOT i IV TOT pod opieką pp. B. Bartczak-Gałki, E. Birn, E. Kwarciany i Z. Falgowskiej pojawiła się już rano po Areną Gdynia. Czytaj dalej

Share Button

Oferta kształcenia w ZSU

oferta_2W związku ze zbliżającą się dużymi krokami rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia.

W zakładce „Rekrutacja 2015/2016″ można już zapoznać się z zasadami i terminami rekrutacji.

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy kształcenie w czterech zawodach:

Share Button

Wyniki Wyborów Książek w naszej szkole

obrazek2-250x226Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Wyborów Książek, które zostały przeprowadzone 25 lutego 2015 roku w naszej szkole.

Wyniki w formie prezentacji multimedialnej

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się w Bibliotece Szkolnej :)

Share Button

Wycieczka do Berlina na Targi Turystyczne

DSC06984O północy z 5 na 6 marca 2015 roku komfortowy autokar powiózł nas (uczniów klas I TOR, I TOT i II TOT) pod przewodem pp. E. Kwarciany, A. Świtaj i O. Jakusz do Berlina.
Stolicę naszych sąsiadów zwiedzaliśmy przez kilka godzin, mimo niesprzyjającej pogody. Aleją Lipową (Unter den Linden) doszliśmy do Bramy Brandenburskiej, w pobliżu której pyszni się okazały Reichstag z olbrzymią szklaną kopułą. Wielbiciele znanego serialu mogli podziwiać też Hotel Adlon. Czytaj dalej

Share Button

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca o godzinie 15.00 przedstawiciele klas: I TOR, II TOR, III TOR, IV TOR, II TOT wyruszyli z pod  Placu Kaszubskiego ulicą Świętojańską do Pomnika Piłsudskiego i wzięli udział w marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych. Po marszu uczestniczyli w Apelu ku czci Poległych. Czytaj dalej

Share Button

Święto Szkoły

Święto Szkoły 2015

Święto Szkoły 2015

27 lutego 2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Program obejmował pokazowe zajęcia dla zainteresowanych uczniów gimnazjów prezentujące ofertę naszego technikum oraz spotkanie na sali gimnastycznej pod hasłem „Zakochaj się na wiosnę”. Dlaczego takie właśnie hasło? – w tym roku ominęły nas Walentynki, które przypadły na czas ferii, a ponieważ to niezwykle ważne święto dla młodych ludzi (i starszych też!), postanowiliśmy przypomnieć wszystkim, że miłość jest sednem życia!!! Czytaj dalej

Share Button

Ekodolina

Ekodolina

Ekodolina

Jedną z ciekawszych form edukacji ekologicznej organizowanych przez Komunalny Związek Gmin „Doliny Redy i Chylonki” są terenowe warsztaty ekologiczne przeznaczone dla młodzieży. Ich wyjątkowość polega na tym, że ukazują krajobraz i środowisko oraz problemy występujące bezpośrednio w terenie. Czytaj dalej

Share Button

Walczymy o indeks Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu

indeksMiło nam poinformować, że po I etapie konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości, w którym brało udział 18 uczniów naszej szkoły, troje zakwalifikowało się do ścisłego finału, który odbędzie się  5 marca 2015 roku w siedzibie uczelni. Czytaj dalej

Share Button

Święto Szkoły – harmonogram

15c02ce0550cf70b2d0655a79c8f0eb1,62,37Wszyscy z niecierpliwością przygotowujemy się na piątek 27.02.2015, który – jak wiecie  – jest dniem obchodów Święta Szkoły, połączonym z Dniem Otwartym,  pod hasłem: „ZAKOCHAJ SIĘ NA WIOSNĘ”. Czytaj dalej

Share Button