Witamy w nowym roku szkolnym!

szkoła_1

 

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2015/2016!

W szczególności bardzo serdecznie chcielibyśmy powitać uczniów klas pierwszych. mamy nadzieję, że w naszej szkole szybko odnajdziecie nowe przyjaźnie, będziecie rozwijali swoje talenty, zdobywali nowe umiejętności.

Klasom maturalnym zalecamy wziąć się od razu do pracy ;) Będzie spokojniej w maju i w czerwcu :)

A wszystkim życzymy wielu sukcesów i przyjemności w tym roku szkolnym.

Spotykamy się 1 września o godz. 9.00. Klasy pierwsze spotykają się z wychowawcami w sali gimnastycznej na parterze. Pozostałe klasy udają się do swoich sal.

Aktualny plan lekcji na pierwszy semestr roku szkolnego 2015/2016 znajduje się w zakładce „Dla uczniów”.

Share Button

Zakończenie roku szkolnego

wakacje-1Dnia 26 czerwca 2015 o godz. 9.00  w sali nr 10 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Dużo słońca, odpoczynku i dobrej zabawy :)

Spotykamy się ponownie 1 września 2015 (wtorek) o godz. 9.00 na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016.

Share Button

Oferta kształcenia w ZSU

plakat_rekrutacja_jpg_małyW związku z rozpoczętą 14 maja 2015 roku rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia i logowaniem się do naszej szkoły.

W zakładce „Rekrutacja 2015/2016″ można zapoznać się z zasadami i terminami rekrutacji oraz przejść bezpośrednio do Systemu Rekrutacji Elektronicznej.

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy kształcenie w czterech zawodach:

Share Button

Wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek

wybory+książekNa łamach „Biblioteki w Szkole” zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek. Z wynikami wyborów w szkołach ponadgimnazjalnych można zapoznać się tutaj.

Jak pamiętacie w naszej szkole te wybory odbyły się 25 lutego 2015 roku. Wyniki w naszej szkole w zasadzie pokrywają się z ogólnopolskimi. Oprócz 1. miejsca ;) Książki wybrane przez Was i uczniów szkół ponadgimnazjalnych możecie wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy! Czytaj dalej

Share Button

Biblioteka Szkolna prosi o zwrot wszystkich wypożyczonych materiałów bibliotecznych do 19 czerwca 2015 roku :)

biblioteka

Share Button

Relacja z akcji „Uszyj becik dla bobasa”

Becik dla bobasa

Becik dla bobasa

Ewa Deja, blogująca mama z Gdańska, wpadła na nietypowy pomysł. Wraz z innymi, umiejącymi szyć mamami, postanowiła rozpocząć akcję „Becik dla bobasa”, a w jej ramach obdarować własnoręcznie wykonanymi becikami nasze, pomorskie, szpitale. W tę akcję chętnie włączyły się dziewczyny z kursu „Wykonywanie usług krawieckich” Czytaj dalej

Share Button

Uszyj becik dla bobasa

11295601_802861413161335_523501521421291918_nTo już kolejne z cyklu magicznych spotkań przy maszynie, na których szyjemy beciki dla pomorskich szpitali. Zapraszamy wszystkich w sobotę, 6 czerwca 2015, w godz. 9-18. Wszystkich, którzy utożsamiają się z ideą akcji, szyjących i nie szyjących, panowie również mile widziani.
Będziemy kroić, szpilkować, szyć, składać i pakować, a przy tym wszystkim dobrze się bawić. Czytaj dalej

Share Button

Wernisaż Zofii de Ines

Wernisaż Zofii de Ines

Wernisaż Zofii de Ines

15 maja 2015 roku uczestniczyliśmy z dwoma grupami KKZ-tu na Wernisażu w Filharmonii w Wejherowie. Zaprezentowana została retrospektywa pracy twórczej artystki. W przestrzeni Galerii można było obejrzeć 20 manekinów z kostiumami wraz z wybranymi do nich projektami.   Czytaj dalej

Share Button

Życzenia dla Maturzystów

maturzysciW poniedziałek maturzyści rozpoczynają swój egzamin dojrzałości. Za wszystkich Was trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!
Chcieliśmy życzyć Wam:

  • dumy z wyniku – mamy nadzieje i głęboko wierzymy, że pozwoli on osiągnąć Wam planowane cele.
  • odpowiedzi zgodnych z kluczem – pamiętajcie, by nie przesadzić z pomysłowością.
  • prostych pytań i jasnych odpowiedzi – aby uzyskany wynik był jak najbliżej tego wymarzonego.
  • siły – by nie zabrakło jej Wam w tym maratonie wiedzy.
  • skupienia – byście mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą macie na pewno w głowach.
  • spokoju – byście mogli napisać maturę na 100% możliwości, a złe emocje nie pokrzyżowały Wam planów.
  • zmieszczenia się w czasie – by mieć pewność, że zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy.
  • wytrwałości – w dążeniu do celu oraz realizacji swoich planów i marzeń, nie tylko szkolnych.
Share Button

Giełda Szkół w Żukowie

Giełda szkół

Giełda Szkół

W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Żukowie odbyła się giełda szkół. Pośród 15 różnych szkół z Gdyni, Gdańska, Przodkowa i Kartuz nasza szkoła przedstawiła swoją ofertę kierunków kształcenia w nowym roku szkolnym.  Czytaj dalej

Share Button

Free Time Festival

Free Time Festival

Free Time Festival

Jak spędzić wolne popołudnie? Gdzie wybrać się na weekend? Co warto zobaczyć w Trójmieście i regionie? Wziąć udział w rajdzie rowerowym, spływie kajakowym, czy może spróbować swoich sił w maratonie? Czytaj dalej

Share Button

Konkurs Wiedzy o Regionie

Konkurs Wiedzy o Regionie

Konkurs Wiedzy o Regionie

W dniu 9 kwietnia 2015 roku uczennica klasy IV TOT, Agata Kalkowska,  która zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, stanęła w szranki z 11 finalistami. Czytaj dalej

Share Button

zyczenia wielkanocne

Share Button

Targi Akademia 2015

Targi Akademia

Targi Akademia

Tegoroczne targi edukacyjne zorganizowane przez Uniwersytet Gdański na Wydziale Prawa i Administracji przyciągnęły już pierwszego dnia, 30 marca, nieprzebrane rzesze zainteresowanych maturzystów, w tym także uczniów klas czwartych ZSU.  Kilkadziesiąt stoisk przygotowanych przez uczelnie z całej Polski zachęcało bogatą ofertą kształcenia – jest w czym wybierać. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała spotkania z ekspertami na temat starej i nowej matury z różnych przedmiotów. Czytaj dalej

Share Button

Dary dla Hospicjum

Dary dla Hospicjum

Dary dla Hospicjum

16 marca wolontariusze w naszej szkole przeprowadzili akcję pieczenia i sprzedaży ciast, by w ten sposób zdobyć fundusze dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca. Dzięki Waszej ofiarności (i cichemu sponsorowi) udało się zebrać ponad 500 zł! W akcję włączyły się też byłe uczennice klasy IV TOT, które na portalu społecznościowym skrzyknęły się i zebrały pieniądze oraz różne potrzebne towary. Zakupione dary uczniowie klasy I TOR pod opieką pp. Iwony Bronakowskiej i O. Jakusz zawieźli do placówki 30 marca. Czytaj dalej

Share Button