„Kocie wyzwanie”

1926775_590766674347310_679020933_nZapraszamy na bloga czytelniczego Szkoła Książek na „kocie wyzwanie”

Share Button

Ferie z książką

Zapraszamy na bloga czytelniczego SZKOŁA KSIĄŻEK , gdzie można znaleźć duży wybór książek na ten zimowy wypoczynek!

 

 

Share Button

Kolejny sukces naszych uczennic

Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice Sandra Okonek z klasy III TOT i Alicja Lubecka z klasy IV TOT zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, pokonując prawie 4000 uczniów z okręgu poznańskiego.
Teraz przed uczennicami zmagania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu 2 marca 2017 roku.
Trzymamy kciuki.

Elżbieta Kwarciany

Share Button

Olimpiada Wiedzy o Turystyce – etap okręgowy

WP_20170111_005WP_20170111_003Nasze uczennice: Paulina Iwańska z klasy II TOT i Sandra Okonek z klasy III TOT reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie Olimpiady Wiedzy o Turystyce, który odbył się 11 stycznia 2017 .
Dziewczyny zmagały się z testem i zadaniem praktycznym nt. szlaków kulinarnych w turystyce, który miały rozwiązać w czasie 150 minut.
A teraz już tylko czekanie na wyniki:-)

Elżbieta Kwarciany

Share Button

Nowy plan lekcji

W zakładce dla uczniów nowy plan lekcji na II semestr roku szkolnego 2016/2017

Share Button

Zebrania z rodzicami

11.01.2017 (środa) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami!spotkanie-z-rodzicami-kopia-300x272

Share Button

Świąteczne życzenia

zyczenia_5

Share Button

Jasełka szkolne

mikolaj_3Święta Bożego Narodzenia już wkrótce i w związku z tym 22.12.2016 r. klasa II TOR przygotowała fantastyczne przedstawienie ukazujące typową rodzinkę – skłóconych Rodziców, wiecznie wściekłą Babcię, niegrzeczne dzieci, a wśród nich uradowane Diabły. Dopiero ostra ingerencja Aniołów zmienia wszystko i Święta nabierają sensu. Kolejna scenka przedstawiała nastoletnich Chuliganów naigrawających się z Dziadka. I tu do akcji wkroczyły Anioły – nagle nastał spokój i dobro. Ogromną atrakcją występu był taniec baletnicy – Anioła do melodii kolędy „Cicha noc”. Na zakończenie wszyscy odśpiewali kolędy, Pan Dyrektor życzył radosnych Świąt i uczniowie ruszyli świętować przy suto zastawionych stołach w swoich klasach. Podobno ktoś widział Mikołaja skradającego się po korytarzu…

Share Button

Książki związane z Bożym Narodzeniem

Zapraszamy na bloga czytelniczego Szkoła Książek do bardzo już rozbudowanego zbioru książek związanych z Bożym Narodzeniem. Życzymy miłych wzruszeń przy lekturze :-)15193596_1345863445437669_1605186918355993120_n

Share Button

Dary dla Hospicjum

1_kat2_8010226_1_

Ogłaszamy zbiórkę kosmetyków i produktów chemii gospodarczej (lista potrzebnych produktów na plakacie) dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Prosimy o przynoszenie artykułów do 18.12.2016 do biblioteki albo do pokoju p. pedagog.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!

Share Button

XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

olimpiada_przedsiebiorczosci_inf_prasowa_1200x800px

Już po raz drugi zgłosiliśmy się do XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, której tematem przewodnim jest „Przywództwo w biznesie”.

Na zwycięzców czeka 10 indeksów SGH i jeszcze więcej indeksów Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nowością jest przygotowana w tym roku specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia efektywny trening przed zawodami Olimpiady poprzez rozwiązywanie pytań z poprzednich edycji zawodów.

Etap szkolny już 1 grudnia o godz. 9.00.
Trzymajcie kciuki :-)

Elżbieta Kawrciany

Share Button

IV Olimpiada Wiedzy o Turystyce

olimpiada

W piatek 28.10.2016 o godz. 9.00 odbędzie się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Czwarta edycja Olimpiady realizowana pod hasłem „Turystyka kulinarna – apetyt na region” ma na celu zwrócenie uwagi na szlaki kulinarne i produkty regionalne jako produkty turystyczne.

Share Button

Kwalifikacja A.49

Osoby zainteresowane kwalifikacją A.49. Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych proszone są o składanie wniosków o przyjęcie na kurs do 15 grudnia 2016.

 

Share Button

Zmiana godzin pracy biblioteki

 

Biblioteka otwarta dla czytelników w godz.:

Poniedziałek                         8.00 – 14.00

Wtorek                                 8.35 – 14.35

Środa                                    8.35 – 14.35

Czwartek                              8.35 – 14.35

Piątek                                   8.00 – 14.00

ZAPRASZAMY!

Share Button

Stutthof

museumphotos16.10.2016 r. klasy maturalne IV TOR oraz IV TOT pod opieką pp. O. Jakusz i E. Stasiak odwiedziły Muzeum Stutthof. To tradycja naszej szkoły – żywa lekcja historii wzbogacona dokumentalnymi filmami ( jak zawsze wstrząsający „Ambulans”) i własnymi przeżyciami podczas zwiedzania baraków, komory gazowej i krematorium. Aura sprzyjała pogłębieniu wrażeń – było bardzo zimno i deszczowo. Nie zapomnimy!

Olga Jakusz

Share Button