V Weekend Architektury

Weekend architektury

Weekend architektury

Z bogatego programu obejmującego prelekcje, wystawy, filmy, spotkania wybraliśmy spacery po Gdyni prowadzone przez fachowców w swych dziedzinach i przy tym także ciekawych mówców. I tak 24.09.2015 r. o godz. 16.00 uczestniczyliśmy w Foto-spacerze „Fotografia architektoniczna – światło, rytm, geometria”, którego bohaterem był znany fotograf Sebastian Deptuła. Czytaj dalej

Share Button

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Wyjazd integracyjny 2015

Wyjazd integracyjny 2015

Tegoroczny wyjazd integracyjny można uznać za naprawdę udany. W poniedziałek 28.09.2015 r. klasy pierwsze pod opieką wychowawczyń p. E. Birn i p. O. Jakusz oraz pedagog p. A. Skrzypińskiej wybrały się do zaprzyjaźnionego hoteliku Zacisze we Wdzydzach Kiszewskich, by tam na łonie przyrody poznawać się nawzajem i spędzić mile czas. Czytaj dalej

Share Button

Targi Sztuki, Designu i Idei 2015

Targi Sztuki 2015

Targi Sztuki 2015

W dniach 19-20 września 2015 odbyły się po raz pierwszy w Gdańsku TARGI SZTUKI, DESIGNU I IDEI.
Hasłem przewodnim imprezy było połączenie sztuki z nowoczesnością. Czytaj dalej

Share Button

Nowe wyzwanie czytelnicze

a-zPrzygotowaliśmy dla Was, na dobry start w nowym roku szkolnym, nowe wyzwanie czytelnicze „Książki od A do Z”. Czytamy książki według kodu alfabetycznego.
Na przykład:
Książki o tytule zaczynającym się na A oraz książki autorów, których nazwiska zaczynają się na B.
Kolejne książki to tytuły na C oraz autorzy na D itd.
Listę tytułów znajdziecie TUTAJ. Wszystkie do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej :)
Share Button

Zbiórka dla Ciapkowa

piesek

Wrzesień tradycyjnie w naszej szkole jest miesiącem poświęconym na zbiórkę różnych rzeczy potrzebnych zwierzakom ze Schroniska „Ciapkowo”. Jak co roku prosimy o przynoszenie niepotrzebnych już w domu koców, kołder, swetrów oraz suchej i mokrej karmy do biblioteki szkolnej do końca września.

Dziękujemy Wam za wrażliwe serce i zdolność do dzielenia się!!!

Share Button

Kiermasz używanych podręczników

Przez cały wrzesień w bibliotece będzie odbywał się Kiermasz Używanych Podręczników. Prosimy uczniów, którzy chcą sprzedać swoje podręczniki o przynoszenie ich do biblioteki podpisanych (ołówkiem) i wycenionych. 10 % ze sprzedaży przeznaczamy na kupno nowości.

$_35

Share Button

Zebranie z Rodzicami

spotkanie-z-rodzicami-kopia-300x272Zapraszamy Rodziców  w czwartek 10 września 2015 na spotkanie z wychowawcami w poszczególnych klasach.

Wychowawcy będą czekać na Państwa o godzinie 17.00.

Wykaz zebrań na cały rok szkolny w zakładce „Dla rodziców”

ZAPRASZAMY!

Share Button

Salonik Maturzystów

salon-maturzystow2015-folderCo roku maturzyści z Trójmiasta i całego województwa pomorskiego tłumnie przyjeżdżają na Uniwersytet Gdański, aby wziąć udział w Salonie Maturzystów. Wszystko o maturze 2016 – porady ekspertów OKE w Gdańsku, zasady i kryteria rekrutacji na wyższe uczelnie, prezentacje uczelni z regionu i z Polski, kontakt z fachowymi doradcami zawodowymi – wszystko to znajdą 24-25 września 2015 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na Salonie Maturzystów.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Share Button

Witamy w nowym roku szkolnym!

szkoła_1

 

Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2015/2016!

W szczególności bardzo serdecznie chcielibyśmy powitać uczniów klas pierwszych. mamy nadzieję, że w naszej szkole szybko odnajdziecie nowe przyjaźnie, będziecie rozwijali swoje talenty, zdobywali nowe umiejętności.

Klasom maturalnym zalecamy wziąć się od razu do pracy 😉 Będzie spokojniej w maju i w czerwcu :)

A wszystkim życzymy wielu sukcesów i przyjemności w tym roku szkolnym.

Spotykamy się 1 września o godz. 9.00. Klasy pierwsze spotykają się z wychowawcami w sali gimnastycznej na parterze. Pozostałe klasy udają się do swoich sal.

Aktualny plan lekcji na pierwszy semestr roku szkolnego 2015/2016 znajduje się w zakładce „Dla uczniów”.

Share Button

Zakończenie roku szkolnego

wakacje-1Dnia 26 czerwca 2015 o godz. 9.00  w sali nr 10 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Dużo słońca, odpoczynku i dobrej zabawy :)

Spotykamy się ponownie 1 września 2015 (wtorek) o godz. 9.00 na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016.

Share Button

Oferta kształcenia w ZSU

plakat_rekrutacja_jpg_małyW związku z rozpoczętą 14 maja 2015 roku rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia i logowaniem się do naszej szkoły.

W zakładce „Rekrutacja 2015/2016” można zapoznać się z zasadami i terminami rekrutacji oraz przejść bezpośrednio do Systemu Rekrutacji Elektronicznej.

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy kształcenie w czterech zawodach:

Share Button

Wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek

wybory+książekNa łamach „Biblioteki w Szkole” zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek. Z wynikami wyborów w szkołach ponadgimnazjalnych można zapoznać się tutaj.

Jak pamiętacie w naszej szkole te wybory odbyły się 25 lutego 2015 roku. Wyniki w naszej szkole w zasadzie pokrywają się z ogólnopolskimi. Oprócz 1. miejsca 😉 Książki wybrane przez Was i uczniów szkół ponadgimnazjalnych możecie wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy! Czytaj dalej

Share Button

Biblioteka Szkolna prosi o zwrot wszystkich wypożyczonych materiałów bibliotecznych do 19 czerwca 2015 roku :)

biblioteka

Share Button

Relacja z akcji „Uszyj becik dla bobasa”

Becik dla bobasa

Becik dla bobasa

Ewa Deja, blogująca mama z Gdańska, wpadła na nietypowy pomysł. Wraz z innymi, umiejącymi szyć mamami, postanowiła rozpocząć akcję „Becik dla bobasa”, a w jej ramach obdarować własnoręcznie wykonanymi becikami nasze, pomorskie, szpitale. W tę akcję chętnie włączyły się dziewczyny z kursu „Wykonywanie usług krawieckich” Czytaj dalej

Share Button

Uszyj becik dla bobasa

11295601_802861413161335_523501521421291918_nTo już kolejne z cyklu magicznych spotkań przy maszynie, na których szyjemy beciki dla pomorskich szpitali. Zapraszamy wszystkich w sobotę, 6 czerwca 2015, w godz. 9-18. Wszystkich, którzy utożsamiają się z ideą akcji, szyjących i nie szyjących, panowie również mile widziani.
Będziemy kroić, szpilkować, szyć, składać i pakować, a przy tym wszystkim dobrze się bawić. Czytaj dalej

Share Button