Uwaga! Zmiana terminu zebrania z rodzicami

W związku z rekolekcjami wielkopostnymi 6-7.04.2017 następuje zmiana terminu zebrania z rodzicami. Zebranie odbędzie się 20 kwietnia 2017 o godz. 17 (zamiast 6.04.2017)

Share Button

Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej

Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej

Pomorski Tydzień Edukacji Prawnej

15 marca klasa III TOT wraz z wychowawcą uczestniczyła w Dniu z Historią.
Tego dnia przeżyliśmy podróż w czasie, do XVIII wieku, gdzie w Gdańsku odbywały się procesy nad czarownicami. Braliśmy udział w rozprawie historycznej, przygotowanej przez profesjonalną grupę rekonstrukcyjną.
A później czekała na nas gra miejska…..
Więcej zdjęć….

Elżbieta Kwarciany

Share Button

Święto Szkoły w Muzeum Emigracji

8 marca 2017 r. (środa)
ŚWIĘTO SZKOŁY!
MUZEUM EMIGRACJI!

20770175

Spotykamy się przed Muzeum ul. Polska 1
klasy IV TOR, III TOR, III TOT g. 10.00
klasy IV TOT, II TOR, II TOT g. 10.15
Dojazd autobusami nr 119, 137 lub pieszo! (ok. 20 min. od przystanków SKM)
Zwiedzanie bezpłatne! :-) 

Share Button

Etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości w Poznaniu

Olimpiada przedsiębiorczości

Olimpiada przedsiębiorczości

2 marca 2017 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu dwie nasze uczennice Sandra Okonek z klasy III TOT i Alicja Lubecka z klasy IV TOT rozpoczęły zmagania wraz z 254 najlepszymi uczestnikami z okręgu poznańskiego.
Tym razem się nie udało, ale warto było się sprawdzić.
Uczestniczki otrzymały pakiet książek o tematyce ekonomicznej oraz karty dostępu do kursu e-learningowego „ Jak rozpocząć działalność biznesową”
Więcej zdjęć….

Elżbieta Kwarciany

Share Button

„Kocie wyzwanie”

1926775_590766674347310_679020933_nZapraszamy na bloga czytelniczego Szkoła Książek na „kocie wyzwanie”

Share Button

Ferie z książką

Zapraszamy na bloga czytelniczego SZKOŁA KSIĄŻEK , gdzie można znaleźć duży wybór książek na ten zimowy wypoczynek!

 

 

Share Button

Kolejny sukces naszych uczennic

Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice Sandra Okonek z klasy III TOT i Alicja Lubecka z klasy IV TOT zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, pokonując prawie 4000 uczniów z okręgu poznańskiego.
Teraz przed uczennicami zmagania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu 2 marca 2017 roku.
Trzymamy kciuki.

Elżbieta Kwarciany

Share Button

Olimpiada Wiedzy o Turystyce – etap okręgowy

WP_20170111_005WP_20170111_003Nasze uczennice: Paulina Iwańska z klasy II TOT i Sandra Okonek z klasy III TOT reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie Olimpiady Wiedzy o Turystyce, który odbył się 11 stycznia 2017 .
Dziewczyny zmagały się z testem i zadaniem praktycznym nt. szlaków kulinarnych w turystyce, który miały rozwiązać w czasie 150 minut.
A teraz już tylko czekanie na wyniki:-)

Elżbieta Kwarciany

Share Button

Nowy plan lekcji

W zakładce dla uczniów nowy plan lekcji na II semestr roku szkolnego 2016/2017

Share Button

Zebrania z rodzicami

11.01.2017 (środa) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami!spotkanie-z-rodzicami-kopia-300x272

Share Button

Świąteczne życzenia

zyczenia_5

Share Button

Jasełka szkolne

mikolaj_3Święta Bożego Narodzenia już wkrótce i w związku z tym 22.12.2016 r. klasa II TOR przygotowała fantastyczne przedstawienie ukazujące typową rodzinkę – skłóconych Rodziców, wiecznie wściekłą Babcię, niegrzeczne dzieci, a wśród nich uradowane Diabły. Dopiero ostra ingerencja Aniołów zmienia wszystko i Święta nabierają sensu. Kolejna scenka przedstawiała nastoletnich Chuliganów naigrawających się z Dziadka. I tu do akcji wkroczyły Anioły – nagle nastał spokój i dobro. Ogromną atrakcją występu był taniec baletnicy – Anioła do melodii kolędy „Cicha noc”. Na zakończenie wszyscy odśpiewali kolędy, Pan Dyrektor życzył radosnych Świąt i uczniowie ruszyli świętować przy suto zastawionych stołach w swoich klasach. Podobno ktoś widział Mikołaja skradającego się po korytarzu…

Share Button

Książki związane z Bożym Narodzeniem

Zapraszamy na bloga czytelniczego Szkoła Książek do bardzo już rozbudowanego zbioru książek związanych z Bożym Narodzeniem. Życzymy miłych wzruszeń przy lekturze :-)15193596_1345863445437669_1605186918355993120_n

Share Button

Dary dla Hospicjum

1_kat2_8010226_1_

Ogłaszamy zbiórkę kosmetyków i produktów chemii gospodarczej (lista potrzebnych produktów na plakacie) dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Prosimy o przynoszenie artykułów do 18.12.2016 do biblioteki albo do pokoju p. pedagog.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!

Share Button

XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

olimpiada_przedsiebiorczosci_inf_prasowa_1200x800px

Już po raz drugi zgłosiliśmy się do XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, której tematem przewodnim jest „Przywództwo w biznesie”.

Na zwycięzców czeka 10 indeksów SGH i jeszcze więcej indeksów Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nowością jest przygotowana w tym roku specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia efektywny trening przed zawodami Olimpiady poprzez rozwiązywanie pytań z poprzednich edycji zawodów.

Etap szkolny już 1 grudnia o godz. 9.00.
Trzymajcie kciuki :-)

Elżbieta Kawrciany

Share Button