Kolosy 2015

Kolosy 2015

Kolosy 2015

17 spotkania podróżników, żeglarzy i alpinistów, czyli KOLOSY 2014 już za nami.
Tradycją już się stała nasza obecność na kolejnych Kolosach, więc w sobotę (14 marca 2015) nie mogło nas zabraknąć. Spora grupa uczniów klasy I TOT, II TOT i IV TOT pod opieką pp. B. Bartczak-Gałki, E. Birn, E. Kwarciany i Z. Falgowskiej pojawiła się już rano po Areną Gdynia. Czytaj dalej

Share Button

Oferta kształcenia w ZSU

oferta_2W związku ze zbliżającą się dużymi krokami rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia.

W zakładce „Rekrutacja 2015/2016″ można już zapoznać się z zasadami i terminami rekrutacji.

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy kształcenie w czterech zawodach:

Share Button

Wyniki Wyborów Książek w naszej szkole

obrazek2-250x226Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Wyborów Książek, które zostały przeprowadzone 25 lutego 2015 roku w naszej szkole.

Wyniki w formie prezentacji multimedialnej

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się w Bibliotece Szkolnej :)

Share Button

Wycieczka do Berlina na Targi Turystyczne

DSC06984O północy z 5 na 6 marca 2015 roku komfortowy autokar powiózł nas (uczniów klas I TOR, I TOT i II TOT) pod przewodem pp. E. Kwarciany, A. Świtaj i O. Jakusz do Berlina.
Stolicę naszych sąsiadów zwiedzaliśmy przez kilka godzin, mimo niesprzyjającej pogody. Aleją Lipową (Unter den Linden) doszliśmy do Bramy Brandenburskiej, w pobliżu której pyszni się okazały Reichstag z olbrzymią szklaną kopułą. Wielbiciele znanego serialu mogli podziwiać też Hotel Adlon. Czytaj dalej

Share Button

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca o godzinie 15.00 przedstawiciele klas: I TOR, II TOR, III TOR, IV TOR, II TOT wyruszyli z pod  Placu Kaszubskiego ulicą Świętojańską do Pomnika Piłsudskiego i wzięli udział w marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych. Po marszu uczestniczyli w Apelu ku czci Poległych. Czytaj dalej

Share Button

Święto Szkoły

Święto Szkoły 2015

Święto Szkoły 2015

27 lutego 2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Program obejmował pokazowe zajęcia dla zainteresowanych uczniów gimnazjów prezentujące ofertę naszego technikum oraz spotkanie na sali gimnastycznej pod hasłem „Zakochaj się na wiosnę”. Dlaczego takie właśnie hasło? – w tym roku ominęły nas Walentynki, które przypadły na czas ferii, a ponieważ to niezwykle ważne święto dla młodych ludzi (i starszych też!), postanowiliśmy przypomnieć wszystkim, że miłość jest sednem życia!!! Czytaj dalej

Share Button

Ekodolina

Ekodolina

Ekodolina

Jedną z ciekawszych form edukacji ekologicznej organizowanych przez Komunalny Związek Gmin „Doliny Redy i Chylonki” są terenowe warsztaty ekologiczne przeznaczone dla młodzieży. Ich wyjątkowość polega na tym, że ukazują krajobraz i środowisko oraz problemy występujące bezpośrednio w terenie. Czytaj dalej

Share Button

Walczymy o indeks Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu

indeksMiło nam poinformować, że po I etapie konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości, w którym brało udział 18 uczniów naszej szkoły, troje zakwalifikowało się do ścisłego finału, który odbędzie się  5 marca 2015 roku w siedzibie uczelni. Czytaj dalej

Share Button

Święto Szkoły – harmonogram

15c02ce0550cf70b2d0655a79c8f0eb1,62,37Wszyscy z niecierpliwością przygotowujemy się na piątek 27.02.2015, który – jak wiecie  – jest dniem obchodów Święta Szkoły, połączonym z Dniem Otwartym,  pod hasłem: „ZAKOCHAJ SIĘ NA WIOSNĘ”. Czytaj dalej

Share Button

Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych

MARSZ 3

Zapraszam na kolejny marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszam wszystkich, którym bliskie są idee bohaterów tamtych dni na oddanie im tego co należne. Szacunku i chwały!
Start 1 marca o godzinie 15.00 na Placu Kaszubskim. Po marszu Apel Poległych.

Zbiórka przy SKM Gdynia Główna o godz. 1430.

Zofia Falgowska

Share Button

Święto Szkoły

zakochaj440

Dyrekcja Zespołu Szkół Usługowych w Gdyni, nauczyciele i uczniowie pragną zaprosić na obchody „Święta Naszej Szkoły” oraz Dzień Otwarty w piątek 27 lutego 2015 w godz.: 10.00-13.00.

W tym roku hasło brzmi: „Zakochaj się na wiosnę!” Czytaj dalej

Share Button

Ogólnopolskie Wybory Książek

wybory+książek

W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani. Czytaj dalej

Share Button

Ferie z książką

czytanie
Nie wszyscy spędzają zimowy czas na aktywności fizycznej, na nartach, sankach, łyżwach. Niektórzy wolą zapaść się w miękkim fotelu, z gorącą herbatą w jednej ręce i z książką w drugiej. To jest właśnie świetny czas na zaległą lekturę, na sięgnięcie po książki, które czekają na swój czas. To czas dla nich.
Wyjątek stanowią maturzyści. Ich czeka teraz wytężona praca i czytanie zaległych lektur szkolnych ;)
Po przygotowane dla Was propozycje zapraszamy na bloga czytelniczego SZKOŁA KSIĄŻEK
Share Button

Konkurs na logo szkoły ZSU

W konkursie wzięły udział klasy II TOR, III TOR i IV TOR.

Zwyciężczynią okazała się Eliza Grabowska z III TOR (I miejsce)

Kopia_zapasowa_Eliza Grabowska Logoo 2 poprawione

Praca Elizy Grabowskiej

Czytaj dalej

Share Button

Konkurs na logotyp kampanii „Miejsca pamięci narodowej w województwie pomorskim”

iwo jacuniak

Nasi uczniowie z klasy III TOR wieli udział w konkursie wojewódzkim na logotyp kampanii „Miejsca pamięci narodowej w województwie pomorskim” pod kierunkiem Zofii Falgowskiej.

Wyróżnienie otrzymali:

  • Patryk Dąbrowa
  • Iwo Jacuniak
  • Mariusz Klahs

Czytaj dalej

Share Button